MELİH ALTIN

 

Profesyonel Dansçı, Dans Eğitmeni ve Hakemi:


İlkokul yıllarında ront kursları ile başlayan dans sevdam yaşadıkça artıyor. 1989’ yılında fanatik bir Michael Jackson hayranı oluşum ile DANS hayatımın bir parçası olmaya başladı. 1990-1996 yılları arasında dönemin popüler serbest stil dansları ile gelişip ‘’ parti, defile ve açılışlarda ‘’ birçok solo dans performansları sundum. 1997 yılında ise DANS tam anlamıyla hayatımda sabit bir yer edindi.

METROPOLİTAN DAME AJANS’ ın düzenlediği serbest stil dans yarışmasının TÜRKİYE finalinde A.B. SANAT’ tan dans bursu kazandım..

Klasik bale dahil olmak üzere tüm dansları kapsayan yoğun ve çok özel bir dans eğitimi aldım. İstanbul, London, Bucuresti,Saint Petersburg, Sofia, Varna, Borovets’ de düzenlenen dans festivallerinde eğitimlere katıldım. Dans eğitimi ile 1997′ den günümüze başkanlığını yaptığım Planet Dancers dans grubunu kurdum. ( TV programlarında, müzik ve reklam kliplerinde, fuarlarda, açılışlarda, parti ve organizasyonlarda) çeşitli dansları kapsayan birçok gösterilerde solo ve Planet Dancers ile dans performansları sunuyorum.

2002 yılında Cimnastik federasyonu bünyesinde faaliyette bulunan dans federasyonunun düzenlediği kurs ile eğitmenliğimi belgeledim. TÜRKİYE DANS SPORLARI FEDERASYONU’ nun (2007) kurulması ile(2007-2009) SALSA ve SOSYAL LATİN DANSLARI EĞİTİM KURULU üyesi oldum. (2015-2019) HIP-HOP SERBEST STİL Teknik kurul başkanlığı ve BAŞ HAKEMİ T.D.S.F. Bünyesinde SALSA – TANGO ve SERBEST STİL Danslarının EĞİTMENLİK ve HAKEMLİK belgelerine sahibim. Miniklere profesyonel, yetişkinlere sosyal amaçlı dans derslerime Bostancı Club Sporium’ da devam ediyorum.

26 Mart 2014 tarihinde TÜRKİYE’ nin ilk eşli dans eğitim DVD sini ( SALSA, başlangıç seviye) piyasaya çıkarttım.

“Dansınıza sadece teknik değil hislerinizide katın bulutlar o zaman pistlere iner”


MELiH ALTIN